SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI" PITESTI


                                        

Anul școlar 2012-2013

1. Eleva RADUCANU ANIA a obținut Locul II la Olimpiada Națională a Sporturilor Școlilor, ediția 2011-2012, etapa județeană, atletism primar, desfășurată la Câmpulung. Prof. Îndrumător MARIA TUDOR - director Școala Gimnaziala "Tudor Arghezi" Pitești.



REZULTATE LA OLIMPIADE ȘCOLARE/CONCURSURILE DE PROFIL RECUNOSCUTE DE MECTS/

CONCURSURI CULTURAL ARTISTICE ȘI SPORTIVE, RECUNOSCUTE DE MECTS

 

Nr.

crt

Numele și prenumele elevului premiat

Premiul

Concursul

Anul

1.

CLASA a -VIII a A

III

Concursul international de matematica în limba franceza

„Mathematiques sans frontières junior

2007

2.

CLASA a -VIII a C

Premiul special

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2007

3.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

I

Concurs internațional „Eco mărtisor și Moda Junior 2008” în cadrul Proiectului mondial „EcoScoală”

2007

4.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

II

Concursul județean din cadrul Proiectului educational „e-Vacanta”

2007

5.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

III

Concurs international „World Chritmas Traditions” secțiunea II (ppt.)

2007

6.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

III

Concursul național „e-Vacanța”

2007

7.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

III

Concursul intejudețean „Copiilor le pasă-copiii creează”

2007

8.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI

part.

Certificat ENO Tree Planting Day 2007

2007

9.

NICOLAE DIANA

II

Concursul interjudețean „Un altfel de Carnaval... Halloween”

2007

10.

STĂNESCU CĂTĂLINA

II

Concursul interjudețean „Un altfel de Carnaval... Halloween”

2007

11.

STĂNESCU CĂTĂLINA

Menț.

Concursul interjudețean „Un altfel de Carnaval... Halloween”

2007

12.

PLETOSU MARIA

100 p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

13.

PENESCU RĂZVAN

100p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

14.

GEORGESCU FLORIN

100 p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

15.

BERECHET ANDREEA

100 p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

16.

RĂDUCAN MARA

96 p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

17.

VLAICU BIANCA

96 p

Concursul național Școlar Winners-Matematica

2007

18.

PLETOSU MARIA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

19.

CIOBOTEA ELENA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

20.

VLAICU BIANCA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

21.

DIMA LAVINIA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

22.

BERECHET MIHAELA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

23.

PASCU VALENTINA

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

24.

PENESCU RĂZVAN

100p

Concursul național Școlar Olimpiadele Cunoașterii

2007

25.

CLASA a -VIII a A

III

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2008

26.

CLASA a -VI a C

III

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2008

27.

CLASA a -VIII a A

Premiul special

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2008

28.

PLETOSU MARIA

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

29.

CIOBOTEA ELENA

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

30.

PENESCU RĂZVAN

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

31.

PASCU VALENTINA

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

32.

VIȘINESCU DRAGOȘ

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

33.

DIMA LAVINIA

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

34.

PETCU IRINA

excelent

Concursul internațional Cangurașul Matematician

2008

35.

PAVEL ANA MARIA

I

Concurs național „Iarna, tradiție și magie”

2008

36.

DUMITRESCU DIANA IOANA

I

Concurs internațional „Plantați și adoptați un copăcel”

2008

37.

RĂDUCAN MARA

Mențiune

Concurs național „Iarna, tradiție și magie”

2008

38.

BURCEA MĂDĂLINA

I

Concursul internațional „Visul unei nopți de iarnă”

2008

39.

BUHAI IULIA

I

Concursul național „Sărbători de iarnă”

2008

40.

LEUȘTEAN ALEXANDRU

I

Concursul național „Sărbători de iarnă”

2008

41.

NEDELCU CĂTĂLIN

I

Concursul național „Sărbători de iarnă”

2008

42.

SANDU DENISA

I

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

43.

CEAUȘESCU DENISA

I

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

44.

VOINEA DENISA

I

Concursul internațional „Crăciunul în Europa”

2008

45.

BRĂDEANU BIANCA

I

Concursul internațional „Crăciunul în Europa”

2008

46.

DOBRE ANDREEA

I

Concurs interjudețean „Simbol și inovație”

2008

47.

IVĂNCESCU ROXANA

I

Concursul internațional „Lumina învierii”

2008

48.

DUMITRESCU DIANA

II

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

49.

SĂVULESCU RALUCA

II

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

50.

ARCAN ANDREI CRISTIAN

II

Concursul național din cadrul Proiectului „EU-aparțin Europei”

2008

51.

PIRCAN ANA MARIA

II

Concursul național din cadrul Proiectului „EU-aparțin Europei”

2008

52.

RĂCEALĂ BOGDAN

II

Concursul național „Copil ca tine sunt și eu”

2008

53.

PIRCAN ANA MARIA

II

Concursul național „La școală și în viață mereu alături”

2008

54.

CÂRSTEA ROXANA

II

Concursul interjudețean „Moș Crăciun ECO-Informatician” – secțiunea „Artă neconvențională”

2008

55.

PARASCHIV LOREDANA

II

Concursul internațional „Crăciunul în Europa”

2008

56.

SIMION MĂDĂLINA

II

Concursul internațional „Crăciunul în Europa”

2008

57.

DOBRE ANDREEA/BURCEA MĂDĂLINA

II

Concursul interjudețean „Joc de creion”- prezentare ppt.

2008

58.

NIȚĂ IONUȚ

II

Concursul internațional „Lumina învierii”

2008

59.

PIRCAN ANA MARIA

III

Concurs internațional „Arta din deșeuri”

2008

60.

GEORGESCU ADRIANA

III

Concurs internațional „Oraș ecologic”

2008

61.

CONSTANTINESCU ALEXANDRU

III

Concurs internațional „Oraș ecologic” – cu lucrarea practică „ORAȘUL DIN VISUL MEU”

2008

62.

DOBRE ANDREEA

III

Concursul interjudețean „Mirajul copilăriei”

2008

63.

SĂVULESCU RALUCA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

64.

BECU FLORINA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

65.

NEDOIU LORENA IOANA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

66.

BURCEA MĂDĂLINA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

67.

DOBRE ANDREEA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

68.

CÎRSTEA ANA MARIA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

69.

SCARLAT TATIANA

III

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

70.

DIMA ANDREEA

III

Concursul național „Sărbători de iarnă”

2008

71.

CIOBOTEA ANDREEA

Mențiune

Concursul internațional „Drepturile omului, drepturile copilului”

2008

72.

DOBRE ANDREEA

III

Concursul național „Sărbători de iarnă”

2008

73.

NEDOIU LORENA IOANA

III

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

74.

SPIRIDON LIA MARIA

III

Concursul internațional „Visul unei nopți de iarnă”

2008

75.

SĂVULESCU RALUCA

menț

Simpozion național „Regalitate și Identitate”

2008

76.

GĂRĂGĂU GIANINA

Ment.

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

77.

CIOBANU ELIZA LUIZA

Menț.

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

78.

GHERGHE RUXANDRA

Menț.

Concursul internațional „Ecofest Junior”

2008

79.

NIȚĂ IONUȚ

D merit

Concursul național „Micul pictor creștin”

2008

80.

SPIRIDON LIA

D merit

Concursul național „Micul pictor creștin”

2008

81.

VASILESCU ELENA

P. sp.

Concursul internațional „Visul unei nopți de iarnă”

2008

82.

SĂVULESCU RALUCA

Ment.

Concursul internațional „Copiii și marea”

2008

83.

RĂCEALĂ ALEXANDRA

Part.

Concursul internațional „Copiii și marea”

2008

84.

DOBRE ANDREEA

particip

Simpozionul național „Tinerii pentru Europa de mâine” cu lucrarea „Busola – instrument de măsură pentru determinarea punctelor cardinale”

2008

85.

IORDACHE ANDREEA

part

Concursul interjudețean „Mirajul copilăriei”

2008

86.

RĂCEALĂ MARIA

III

Concursul național „La școală și în viață mereu alături”

2008

87.

PIRCAN ANA MARIA

III

Concursul internațional „Crăciunul în Europa”

2008

88.

CÎRSTEA ANA MARIA

III

Concursul interjudețean „Moș Crăciun ECO-Informatician” – secțiunea „Artă neconvențională”

2008

89.

LEUȘTEAN ALEXANDRU

III

Concursul național „Nașterea Domnului – prilej de bucurie pentru creștini”

2008

90.

SPIRIDON ANDRA

III

Concursul internațional „Lumina învierii”

2008

91.

DINICĂ CRISTINA

Menț.

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

92.

IORDĂNESCU ROBERTA

Menț.

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

93.

SĂVULESCU RALUCA

Menț.

Concursul național din cadrul Proiectului „EU-aparțin Europei”

2008

94.

DINICĂ CRISTINA

Menț.

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

95.

IORDĂNESCU ROBERTA

Menț.

Concurs internațional de creație „Ecofest junior”

2008

96.

SĂVULESCU RALUCA

Menț.

Concursul național din cadrul Proiectului „EU-aparțin Europei”

2008

97.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

Menț.

Concursul interjudețean „Moș Crăciun ECO-Informatician” – secțiunea „Artă neconvențională”

2008

98.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

Menț.

Concursul județean „Reviste școlare”

2008

99.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

Menț.

Concursul județean „Reviste reprezentative gimnaziu”

2008

100.

NICOLAE CĂTĂLIN FLORINEL

Part.

Concursul județean „Mica olimpiadă de informatică”

2008

101.

GEORGESCU FLORIN

I

Concurs interjudețean „Simbol și inovație”

2008

102.

CLASA a-VIa A

II

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior”

2009

103.

CLASA a-VIIa A

II

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2009

104.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

I

Concursul interjudețean „Dor de Eminescu”- prezentare ppt.

2009

105.

STOICA BIANCA ANDREEA

I

Concursul internațional „Toamna inspiră și dăruiește” din cadrul Proiectului „Micul artist”

2009

106.

NIȚĂ LUCIAN

I

Concursul național „Un mediu curat începe cu tine”

2009

107.

SIMION MĂDĂLINA

I

Concursul național „Un mediu curat începe cu tine”

2009

108.

ZANFIR IONUȚ

I

Concursul național „Un mediu curat începe cu tine”

2009

109.

MOTOI BIANCA

I

Concursul național „Roata anotimpurilor”

2009

110.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Prof. VÎLVOIU

II

Concursul național de publicație școlară „Media Junior”

2009

111.

NIȚĂ LUCIAN

II

Concursul de creație foto „Albumul lui Piky”

2009

112.

SANDU DENISA, BURCEA MĂDĂLINA, DOBRE ANDREEA

II

Concursul național „Copilărie virtuală”

2009

113.

CÎRSTEA ROXANA

Merit

Concursul național „Crăciunul – miracol în culoare”

2009

114.

CÎRSTEA ROXANA

II

Concursul național „Crăciunul – miracol în culoare”-secț. fotografică

2009

115.

SPIRIDON LIA

II

Concursul național „Copilăria în lumini și umbre”

2009

116.

PISCANU DRAGOȘ

II

Concursul internațional de creație „Ecofest Junior”

2009

117.

MARCU CRISTINA

II

Concursul național de creație plastică „Culorile copilăriei”

2009

118.

ENACHE MARIUS

II

Concursul național „Carte și culoare” din cadrul proiectului „Lectura în impas”

2009

119.

STĂNESCU TEODOR

II

Concursul interșcolar de artă plastică „Copiii protejează mediul” – secțiunea „Origami”

2009

120.

BUHAI LOREDANA

II

Concursul național „Noi despre noi”

2009

121.

SANDU DENISA

II

Concursul județean „Caragiale – contemporanul nostru” – secțiunea „Afiș teatral pe calculator - gimnaziu”

2009

122.

ICONARU MIRELA LOREDANA

III

Concursul internațional „Toamna inspiră și dăruiește”

2009

123.

VASILE TUDOR FLORIN

III

Concursul național „Artă și imaginație”

2009

124.

IORDACHE ANDREEA ROXANA

III

Concursul național „Artă și imaginație”

2009

125.

RĂCEALĂ ALEXANDRA

III

Concursul internațional de creație „Ecofest Junior”

2009

126.

PARASCHIV LOREDANA      

III

Concursul național „Copilăria în lumini și umbre”

2009

127.

POPESCU ALEXANDRA

III

Concursul internațional de creație „Ecofest Junior”

2009

128.

ENACHE ANTONIO

III

Concursul național „Sănătatea pământului, sănătatea noastră”

2009

129.

RĂCEALĂ ALEXANDRA

III

Concursul internațional „Sănătate printr-o alimentație eco-healthy eating”

2009

130.

SPIRIDON LIA MARIA

III

Concurs interjudețean „Lumina din sufletul meu”

2009

131.

PARASCHIV LOREDANA

III

Concursul național „Roata anotimpurilor”

2009

132.

DUȚĂ ALEXANDRA

III

Concursul național „Miracolul toamnei”

2009

133.

SCARLAT TATIANA

Menț.

Concurs interjudețean „Lumina din sufletul meu”

2009

134.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

Menț.

Concursul interjudețean „Brazi decorativi din materiale reciclabile”

2009

135.

BADEA ADINA GABRIELA

Menț.

Concursul internațional „Toamna inspiră și dăruiește” din cadrul Proiectului „Micul artist”

2009

136.

NEDELCU CĂTĂLIN

Menț.

Concursul național „Sănătatea pământului, sănătatea noastră”

2009

137.

BURCEA MĂDĂLINA

Menț.

Concursul național „Sănătatea pământului, sănătatea noastră”

2009

138.

CÂRSTEA ROXANA

Menț.

Concursul internațional „Sănătate printr-o alimentație eco-healthy eating”

2009

139.

NEDELCU CĂTĂLIN

Menț.

Concursul național „Carte și culoare” din cadrul proiectului „Lectura în impas”

2009

140.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

Part.

Concursul național „Familia internaută”- din cadrul proiectului „Zilele Siguranței pe internet”

2009

141.

NEDELCU CĂTĂLIN

part

Concursul național „Copilăria în lumini și umbre”

2009

142.

NIȚĂ LUCIAN

Part.

Concursul interjudețean „Dor de Eminescu”

2009

143.

PASCU VALENTINA

II

Olimpiada Matematica (etapa judeteană)

2010

144.

RĂDUCAN MARA

III

 

2010

145.

PENESCU RĂZVAN

III

 

2010

146.

PLETOSU MARIA

mențiune

 

2010

147.

PETCU IRINA

mențiune

 

2010

148.

PAVEL AMA MARIA

I

Concurs internațional „Natura-o carte deschisă”

2010

149.

DIMA LAVINIA

I

Concurs internațional „Natura-o carte deschisă”

2010

150.

CIOBOTEA ELENA

I

Concurs național „Pământul, Planeta Verde

2010

151.

DIMA LAVINIA

Mențiune

Concurs internațional „Ecofest Junior”

2010

152.

CIOBOTEA ELENA

Mențiune

Concursul național „Carte și culoare”

2010

153.

CLASA a-VIIa C

I

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior”

 

154.

CLASA a-VIa A

II

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior”

 

155.

CLASA a-VIIa A

II

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior”

 

156.

MĂDĂLINA SIMION

I

Concursul național din cadrul Proiectului „Noi despre noi”

2010

157.

BURCEA MĂDĂLINA IRINA

I

Concursul interjudețean „Sărbători și tradiții de iarnă în Europa”

2010

158.

IORDACHE ANDREEA ROXANA

I

Concursul interjudețean „Pe plaiuri mioritice”

2010

159.

NIȚĂ LIVIA ADELINA

II

Concursul național „România o țară de flori”

2010

160.

PAVEL ANA MARIA

II

Concursul interjudețean „Pe plaiuri mioritice”

2010

161.

ȘCOALA NR.7 PITEȘTI-coord. Prof. VÎLVOIU

III

Concursul județean de reviste școlare

2010

162.

PAVEL ANA MARIA

III

Concursul național „România o țară de flori”

2010

163.

ROXANA IANCU

III

Concursul național din cadrul Proiectului „Noi despre noi”

2010

164.

NIȚĂ LUCIAN

III

Concursul național „Domn, Domn sănălțăm”

2010

165.

PAVEL ANA MARIA

III

Concursul interjudețean „Pe plaiuri mioritice”

2010

166.

SIDOROV ANDRADA

Menț

Concursul național „România o țară de flori”

2010

167.

NITĂ LUCIAN

Menț.

Concursul național „Mii de personaje în căutarea unor cititori” din cadrul Proiectului „Lectura în impas”

2010

168.

ȘCOLII NR.7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

particip

Proiectul Național „Micii exploratori”

2010/

2011

169.

ȘCOLII  NR. 7 PITEȘTI-coord. Elena Vîlvoiu

particip

Campania „Primăvara europeană 2010”

2010

170.

 

 

 

 

171.

RĂCEALĂ ALEXANDRA

particip

Concursul național „Umbrela Verde” – secțiunea desen

2010

172.

BRĂDEANU BIANCA

particip

Concursul național „Umbrela Verde” – secțiunea desen

2010

173.

VOCHIN COSMIN

particip

Concurs național „Media Kinder”

2010

174.

STANCA ANDREI

particip

Concurs național „Media Kinder”

2010

175.

PRODAN ADINA

particip

Concurs național „Media Kinder”

2010

176.

PĂTRĂȘCOIU CRISTINA

I

Concurs național „Poveste de Crăciun”

2010

177.

PUIU ALEXANDRU

I

Concurs național „Poveste de Crăciun”

2010

178.

ARDELEANU MELANIA

I

Concurs național „Magia iernii”

2010

179.

SANDU A.

I

Concurs național „Din omidă-fluture”

2010

180.

GRIGORE GEORGIANA

II

Concurs național „Din omidă-fluture

2011

181.

PEPEL ADI

II

Concurs internațional „Copiii și marea”

2011

182.

ARDELEANU MELANIA

II

Concurs național „Piticot”

2011

183.

NICOLAE B.

II

Concurs național „Piticot”

2011

184.

ANGHEL IULIAN

II

Concurs național „Piticot”

2011

185.

PEPEL ADI

I

Concurs interjudețean „Iată vin colindători”

2011

186.

PUIU ALEXANDRU

II

Concurs interjudețean „Iată vin colindători”

2011

187.

PĂTRĂȘCOIU CRISTINA

III

Concurs interjudețean „Iată vin colindători”

2011

188.

ȘTEFAN RALUCA

I

Concursul național „Tradiții populare românești”

2011

189.

VLAD ALINA

I

Concurs internațional ECO-ARTIST

2011

190.

ARDELEAN  MELANIA

I

Concurs internațional ECO-ARTIST

2011

191.

REVISTA CLASEI (III C)

I

Concurs internațional ECO-ARTIST

2011

192.

PĂTRĂȘCOIU CRISTINA

88 p

Concurs județean „Bucuriile primăverii”

2012

193.

ARDELEANU MARIA

70 p

Concurs județean „Bucuriile primăverii”

2012

194.

PUIU ALEX

72 p

Concurs județean „Bucuriile primăverii”

2012

195.

SCARLAT TATIANA

I

Concursul național „Artă și imaginație – aplicații cu materiale din natură”

2011

196.

MIHAI IOANA

I

Cocurs interjudețean „Primavara, sărbatoarea vieții”

2011

197.

ZAMFIR ANDREEA

I

Cocurs interjudețean „Primavara, sărbatoarea vieții”

2011

198.

TUDORACHE ROXANA

Mențiune

Concurs județean „Povestea unei ierni creștine”

2011

199.

BARBU ȘTEFAN

II

Concurs internațional „Copiii și marea”

2011

200.

BARBU ȘTEFAN

II

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului”

2011

201.

TĂNASE PAUL

III

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului”

2011

202.

PRICOLICI OCTAVIAN

I

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului”

2011

203.

BARBU ȘTEFAN

I

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului

2011

204.

MARINESCU SEBASTIAN

I

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului

2011

205.

PĂTRAȘCU KARINA

I

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului

2011

206.

DAN ANDREI

I

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului

2011

207.

MIHAI IOANA

Mențiune

Concurs interjudețean „Nașterea Domnului

2011

208.

MARINESCU SEBASTIAN

II

Concurs județean „Uite, vine Mos Crăciun”

2011

209.

TUDORACHE ROXANA

I

Concurs național „ Învingător prin artă”

2011

210.

MIHAI IOANA

I

Concurs național „ Învingător prin artă”

2011

211.

ZANFIR ANDREEA

I

Concurs național „ Învingător prin artă”

2011

212.

PRICOLICI OCTAVIAN

I

Concurs național „ Învingător prin artă”

2011

213.

IONICĂ ADRIANA

II

Concurs național „ Învingător prin artă”

2011

214.

CATANĂ RAMONA

I

Concursul național „Artă și imaginație – aplicații cu materiale din natură”

2011

215.

NEDOIU LOREDANA IOANA

I

Concursul național „Artă și imaginație – aplicații cu materiale din natură”

2011

216.

NIȚĂ LIVIA ADELINA

III

Concursul național „Culorile Toamnei”

2011

217.

CATANĂ RAMONA

III

Concursul național „Așa a fost la unire”

2011

218.

PAVEL ANA MARIA

Menț

Concursul național „Trei mari scriitori”

2011

219.

TOADER LAURA GEORGIANA

Menț.

Concursul național „Culorile Toamnei”

2011

220.

CODĂU ALEXANDRU

100 p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

221.

IANCU FLORENTIN

96p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

222.

MIHAI IOANA

93p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

223.

BIOLAN ANA

92p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

224.

MARIA MIHAI

100p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

225.

ALEXANDRU RALUCA

100p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

226.

ȘERBAN GABRIEL

96 p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

227.

ȘTEFAN IRINA

96 p

Concursul național -COMPER Matematică

2011

228.

BIOLAN ANA

97 p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

229.

CODĂU ALEXANDRU

97p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

230.

BARBU ȘTEFAN

93p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

231.

IANCU FLORENTIN

93p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

232.

PRICOLICI OCTAVIAN

93p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

232.

MARINESCU SEBASTIAN

91p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

233.

MIHAI IOANA

90p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

234.

TUDORACHE ROXANA

90p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

235.

ALEXANDRU RALUCA

90p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

236.

MARIA MIHAI

90p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

237.

MIHAI LĂCRĂMIOARA

90p

Concursul național –COMPER Lb. română

2011

238.

TUDORACHE ROXANA

I

Concurs internațional „Copiii și marea”

2011

239.

CIUFLEA ANDREEA

I

Concurs internațional „Copiii și marea”

2011

240.

POPESCU ANDREEA

Mențiune

Concurs internațional „Copiii și marea”

2011

241.

PRICOLICI OCTAVIAN

I

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

241.

MARINESCU SEBASTIAN

II

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

242.

MIHAI IOANA

II

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

243.

PĂTRAȘCU KARINA

II

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

244.

TUDORACHE ROXANA

II

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

245.

IANCU FLORENTIN

III

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

246.

DAN ANDREI

III

Concursul național „Mărțișor 2012”

2012

245.

IONICĂ ARIANA

Mențiune

Concurs județean „ Drepturile copilului”

2012

246.

LEMNARU ROXANA

61 p

Concursul național interdisciplinar „+-Poezie”

2012

247.

LEMNARU ANDREEA

72p

Concursul național „Argeșgim”

2012

247.

CODĂU ALEXANDRA

75p

Concursul național „Argeșgim”

2012

248.

COSTACHE COSMIN

70p

Concursul național „Argeșgim”

2012

248.

LEMNARU ANDREEA

72p

Concursul național „Argeșgim”

2012

249.

MOTOI BIANCA

75p

Concursul național „Argeșgim”

2012

250.

FERECATU IOANA

70p

Concursul național „Argeșgim”

2012

251.

CLASA a-VIa C

III

Concursul internațional de matematică în limba franceză

„Mathematiques sans frontières junior

2012

252.

ZANFIR ANDREEA

 

89p

Concurs județean”Bucuriile primăverii”

2012

253.

PĂTRĂȘCOIU CRISTINA

88p

Concurs județean”Bucuriile primăverii”

2012

254.

MIREA CARLA

93 p

Concurs județean”Bucuriile primăverii”

2012

255.

ALEXANDRU RALUCA

84 p

Concurs județean”Bucuriile primăverii”

2012

256.

CODĂU ALEXANDRA

81p

Concurs județean”Careul de Ași”

2012

257.

ANSAMBLUL „PRUNDENII”

Premiul special

Concurs județean „Povestea unei ierni creștine”

2012

258.

ANSAMBLUL „PRUNDENII”

II

Concurs județean „Festivalul primăverii”

2012

259.

MOTOI ADELINA

Premiul special

Concurs național „Povestea apei”

2012

260.

TOADER GIANI

I

Concurs județean „Mai mult verde, mai mult albastru’

2012

261.

ECHIPA „DREEMS”

I

Concurs județean „Copilărie în pași de dans”

2012

262.

ALEXANDRU VALENTINA

I

Concurs județean „Copilărie în pași de dans”

2012

263.

TOMA AIDA

85 p

Concurs judetean de pictura „Traditii si obiceiuri „

2012

264.

TOMA AIDA, MOTOI MAIA

III

Concurs judetean de colaj „ In asteptarea lui Mos Nicolae”

2012

265.

MOTOI MAIA

II

Concurs judetean de creatie artistica

2012

266.

GEAMBEI TEODORA

99p

EVALUARE IN EDUCATIE (LB. ENGLEZA)

2012

267.

BURCEA LUIZA

86p

EVALUARE IN EDUCATIE (LB. ENGLEZA

2012

268.

ALEXANDRU RALUCA

76p

EVALUARE IN EDUCATIE (LB. ENGLEZA

2012

269.

MARIA MIHAI

72p

EVALUARE IN EDUCATIE (LB. ENGLEZA

2012

270.

BLIDARU-MUTULESCU STEFAN

Selectat la centrul de excelenta

CONCURSUL DE MATEMATICA „DAN BARBILIAN”

2012

 

271.

CĂPUZARU MARIA

130p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

272.

VLĂDULESCU ROXANA

112p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

273.

HERA ELENA

110p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

274.

CĂPUZARU MARIA

42p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (JUDEȚEANĂ)

2013

275.

BLIDARU ȘTEFAN

130p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

276.

GEAMBEI TEODORA

101p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

277.

DRĂGUȘIN CĂTĂLINA

94p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

278.

PENESCU ANCA

87p

OLIMPIADA MATEMATICĂ (LOCALĂ)

2013

279.

GEAMBEI TEODORA

93,3p

OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ (LOCALĂ)

2013

280.

PENESCU ANCA

88,9p

OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ (LOCALĂ

2013

281.

DRĂGUȘIN CĂTĂLINA

87,5

OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ (LOCALĂ

2013

282.

GEAMBEI TEODORA

96p

OLIMPIADA DE LIMBA ROMÂNĂ (JUDEȚEANĂ)

2013

283.

GEAMBEI TEODORA

91p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

2013

284.

PENESCU ANCA

89p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

2013

285.

DURĂ ROBERT

95p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

2013

286.

PENESCU ANCA

92p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

2013

287.

GEAMBEI TEODORA

87p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

2013

288.

MOISE GABRIEL

73p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

2013

289.

GEAMBEI TEODORA

99p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ENGLEZĂ)

2013

290.

GEAMBEI TEODORA

III

CONCURS MATEMATICĂ „ARGEȘGIM”

2013

292.

TOADER GEANI

90p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

293.

TOADER GEANI

85 p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

 

294.

BURCEA LUIZA

75p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

 

295.

MITRACHE TEODORA

70p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

 

296.

ȘTEFAN IRINA

90p

COMPER (LIMBA ROMÂNĂ)

 

297.

ALEXANDRU RALUCA

86p

COMPER (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

ALEXANDRU VALENTINA

83p

COMPER (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

MARIA MIHAI

78p

COMPER (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

LOLICĂ IONUȚ

73p

COMPER (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

ALEXANDRU RALUCA

83p

COMPER (MATEMATICĂ)

 

 

MARIA MIHAI

83p

COMPER (MATEMATICĂ)

 

 

DUMITRU ȘTEFAN

75p

COMPER (MATEMATICĂ)

 

 

ȘTEFAN IRINA

75p

COMPER (MATEMATICĂ)

 

 

MARIA MIHAI

93p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

 

 

ALEXANDRU RALUCA

92p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (MATEMATICĂ)

 

 

ALEXANDRU RALUCA

100p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

MARIA MIHAI

86p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

ALEXANDRU VALENTINA

75p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

ȘTEFAN IRINA

73p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

LOLICĂ IONUȚ

78p

EVALUARE ÎN EDUCAȚIE (LIMBA ROMÂNĂ)

 

 

 

 

CONCURSURI SPORTIVE

„OLIMPIADA SPORTULUI ȘCOLAR”

ANUL

ETAPA

LOCUL OBȚINUT

RAMURA SPORTIVĂ

ECHIPA/ELEVUL

2002/2003

JUD.

III

FOTBAL FETE

ECHIPA ȘCOLII- TURNEUL INTERNAȚIONAL „FOX KIDS CUP”

 

JUD.

III

TENIS DE MASĂ

SANDU ANDRA

 

JUD.

III

FOTBAL

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

JUD.

MENȚIUNE

ȘAH

BADEA CLAUDIA

 

JUD.

MENȚIUNE

EDUCAȚIE PENTRU VIAȚĂ- EDUCAȚIE RUTIERĂ

ECHIPA ȘCOLII

2003/2004

JUD.

MENȚIUNE

ȘAH

LEUȘTEAN ALEXANDRU

 

JUD.

III

TENIS DE MASĂ

OPRESCU IULIA

 

JUD.

MENȚIUNE

CROS

RADU ADRIAN

2004/2005

JUD.

MENȚIUNE

FOTBAL

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

JUD.

I

TENIS DE MASĂ

OPRESCU IULIA

 

JUD.

I

TENIS DE MASĂ

CÎRSTEA COSMIN

 

JUD.

I

TETRATLON

TUDORACHE GABRIEL

 

NAȚIONALĂ

II

60 m plat

TUDORACHE GABRIEL

2005/2006

JUD.

II

CROS

ION ELENA

 

JUD.

III

ȘAH

BADEA CLAUDIA

 

JUD.

MENȚIUNE

TENIS DE MASĂ

OPRESCU IULIANA

 

JUD.

I

TETRATLON

TUDORACHE GABRIEL

 

NAȚIONALĂ

I

TETRATLON

TUDORACHE GABRIEL

 

JUD.

I

PENTATLON OLIMPIC

VASILESCU DIANA

 

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

PENTATLON OLIMPIC

VASILESCU DIANA

2006/2007

JUD.

I

CROS

PĂUNESCU LARISA

 

JUD.

III

ȘAH

BADEA CLAUDIA

 

JUD.

III

TETRATLON

UNGUREANU MIHAI

 

JUD.

I

PENTATLON OLIMPIC

VÎLCU NICUȘOR

 

JUD.

II

PENTATLON OLIMPIC

DIACENCO BRUNO

 

JUD.

II

PENTATLON OLIMPIC

PĂUNESCU LARISA

 

NAȚIONALĂ

II

PENTATLON OLIMPIC

VÎLCU NICUȘOR

2007/2008

JUD.

I

CROS

DIACENCO BRUNO

 

JUD.

II

COS

PRIOTEASA MĂDĂLIN

 

JUD.

III

ȘAH

STĂNESCU TEODOR

 

JUD.

III

TETRATLON

PĂUNESCU LARISA

 

JUD.

MENȚIUNE

TETRATLON

UNGUREANU MARIUS

 

JUD.

II

CROS

VÎLCU NICUȘOR

 

JUD.

MENȚIUNE

CROS

PĂUNESCU LARISA

 

JUD.

III

ATLETISM

SUSANU BIANCA

 

JUD.

I

PENTATLON OLIMPIC

PĂUNESCU LARISA

 

JUD.

I

PENTATLON OLIMPIC

RADU RĂDUCU

 

NAȚIONALĂ

III

PENTATLON OLIMPIC

RADU RĂDUCU

 

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

PENTATLON OLIMPIC

PĂUNESCU LARISA

2008/2009

JUD.

I

CROS

MICU ADRIAN

 

JUD.

III

CROS

DIACENCO BRUNO

 

JUD.

III

CROS

BERDEA ANDREI

 

JUD.

I

TETRATLON

DIACENCO BRUNO

 

JUD.

II

TETRATLON

PĂUNESCU LARISA

 

NAȚIONALĂ

I

ARUNCARE OINĂ

PĂUNESCU LARISA

 

JUD.

II

ATLETISM

YOSIMMO A.

2009/2010

JUD.

II

CROS

PRIOTEASA MĂDĂLIN

 

JUD.

MENȚIUNE

CROS

CIOCAN AMAMARIA

 

JUD.

MENȚIUNE

CROS

PREDA ANTONIO

 

JUD.

MENȚIUNE

CROS

CĂLINA MARIAN

 

JUD.

I

TETRATLON

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

ZONAL

I

TETRATLON

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

NAȚIONALĂ

MENȚIUNE

TETRATLON

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

NAȚIONALĂ

I

ARUNCARE OINĂ

DIACENCO BRUNO

2010/2011

JUD.

MENȚIUNE

CROS

CĂLINA ALEXANDRU

 

JUD.

I

CROS

MICU ADRIAN

 

JUD.

II

TETRATLON

ECHIPA DE BĂIEȚI

 

JUD.

II`

ATLETISM

STANCU IONUȚ

2011/2012

JUD.

III

CROS

VALE ANDREI

REZULTATE TESTE NAȚIONALE

(MATEMATICĂ)

                   

NR. CRT.

ANUL

PROMOVABILITATE

1.

2004

100%

2.

2005

95,6%

3.

2006

91,3%

4.

2007

90%

5.

2008

91%

6.

2009

83, 5%

7.

2010

75, 7%

8.

2011

89%







Anul școlar 2010-2011
8. Elevele: NEDOIU LOREDANA IOANA (stanga), SCARLAT TATIANA (dreapta), clasa a VIII-a B, Premiul I, la Concursul Național „Artă și Imaginație – aplicații cu materiale din natură”.
CATANĂ RAMONA, clasa a VIII-a C, Premiul I, la Concursul Național „Artă și Imaginație – aplicații cu materiale din natură”.
    
Elevele: CIRSTEA ANA MARIA, BURCEA MADALINA IRINA, RISTOIU ALEXANDRA, DOBRE ANDREEA, clasa a VIII-a B, au obtinut Premiile II si III, la Concursul Național „Artă și Imaginație – aplicații cu materiale din natură”.
PAVEL ANA MARIA, clasa a V-a A, Mentiune, la Concursul interjudetean „Marea Taina a Nasterii Domnului”, sectiunea creatie plastica.
 
7.  Eleva SIDOROV ANDRA si   ICONARU MIRELA LOREDANA (dreapta), clasa a VI-a A, indrumata de profesor Vilvoiu Elena, au obtinut Premiul III la Concursul International de creatie plastica "Toamna inspira si daruieste" din cadrul Proiectului "Natura Inspira si Daruieste".
    
6.  NIȚĂ LIVIA ADELINA, clasa a V-a A, Premiul III, la Concursul Național de creație artistico-plastică intitulat „Culorile toamnei” în cadrul proiectului național „Culorii, bucurii, sărbători".
     TOADER LAURA GEORGIANA, clasa a VI-a A, Mențiune, la Concursul Național de creație artistico-plastică intitulat „Culorile toamnei” în cadrul proiectului național „Culorii, bucurii, sărbători”
.
     SIDOROV ANDRA, lasa a VI-a A, Diploma de participare, la Concursul Național de creație artistico-plastică intitulat „Culorile toamnei” în cadrul proiectului național „Culorii, bucurii, sărbători”.
 
5. STOICA BIANCA ANDREEA, clasa a VI-a C, a obtinut :
PREMIUL I la Concursul International "Toamna inspira si daruieste", din cadrul proiectului "MICUL ARTIST".
PREMIUL I la Concursul National "Fantezii de toamna"
    BADEA ADINA GABRIELA, clasa a VI-a C, a obtinut :
PREMIUL I la Concursul national "Toamna inspira si daruieste"
MENTIUNE la Concursul national "Toamna inspira si daruieste"
    
4. Doamna prof. pentru ciclu primar - MIRCEA GEORGIANA a coordonat Revista "LICURICI"- clasa a IV-a C si a obtinut PREMIUL I - la concursul INTERNATIONAL "ECOFEST JUNIOR"- SIMERIA 2010;
PREMIUL II ; MENTIUNE - au obtinut eleva DIMA LAVINIA la Concursul International de creatie plastica "ECOFEST JUNIOR"-2010- sub indrumarea doamnei prof. MIRCEA GEORGIANA
PREMIUL I obtinut de eleva DIMA LAVINIA, sub indrumarea doamnei prof. Mircea Georgiana, la concursul International "NATURA - O CARTE DESCHISA SPRE SANATATE"-iunie 2010, Suceava
PREMIUL I - PAVEL ANA MARIA, sub indrumarea doamnei prof. Mircea Georgiana, la concursul International "NATURA - O CARTE DESCHISA SPRE SANATATE"-iunie 2010, Suceava
PREMIUL I, NITA LIDIA, sub indrumarea doamnei prof. Mircea Georgiana, la concursul International "NATURA - O CARTE DESCHISA SPRE SANATATE"-iunie 2010, Suceava
  
3. In data de 13.XI.2010 a avut loc Concursul "MICUL ATLET"- C2 - la Stadionul "TRIVALE" la care au participat elevii scolii noastre sub indrumarea doamnei profesor TUDOR MARIA si au obtinut urmatoarele rezultate:
STANCU IONUT - LOCUL III - lungime
                                LOCUL II - 50 m
                                LOCUL III - triatlon
POPESCU ANDREEA - LOCUL I - saritura in lungime
2. Elevul ZANFIR IONUT, clasa a VIII-a A, a obtinut urmatoarele rezultate:
LOCUL III la CAMPIONATUL NATIONAL DE ASHIHARA KARATE - BRASOV
LOCUL II LA CUPA SABAKI
LOCUL II LA CUPA PRIETENIEI JISSEN DO
LOCUL II LA JUDGEMENT DAY
Elevul NITA LUCIAN, clasa a VIII-a A,  obtinut:
LOCUL I - CUPA SABAKI - KARATE
 
9.10.2010
1. Domnul profesor Gida Teodor a  coordonat elevii Scolii cu clasele I-VIII Nr.7 Pitesti, sa participe la activitatea educativ sportiva "CROSUL TOAMNEI", etapă județeană a crosului școlar, unde au obtinut urmatoarele rezultate: Călina Alexandru, cls. a VIII-a B - locul IV, Sidorov Andra, cls. a VI-a A - locul V, Băban Andra, cls. a VI-a A - locul VI. Toți elevii au primit tricouri sportive. Primii șase elevi au primit diplome.
  
5. Elevii Scolii cu clasele I-VIII Nr.7 Pitesti, sub indrumarea domnului profesor de educatie fizica au participat la "OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR" faza finala - invatamant gimnazial sectiunea "TETRATLON"in perioada 23-25 aprilie 2010 care s-a desfasurat in orasul Rm. Valcea. Au participat elevii scolilor generale si ai liceelor cu program sportiv din urmatoarele judete: Constanta, Hunedoara, Maramures, Calarasi, ialomomita, Cluj, Iasi, Timis, Dolj, Buzau, Arges si Bucuresti. Rezultatele sunt: La Campulung - Etapa judeteana - Locul I - 1011 p, Rm. Valcea - Locul I - 1180 p - etapa de zona:
Elevul DIACENCO BRUNO - LOCUL I
23-25.04.2010 la Rm. Valcea - etapa nationala - echipa a obtinut MENTIUNE 1232 p
Elevul DIACENCO BRUNO - Locul I la proba aruncarea mingii de oina - 69, 02 m

 
4. Elevul NITA LUCIAN, clasa a VII-a A, MENTIUNE la Concursul National "Mii de personaje in cautarea unor cititori!"
    Elevul NEDELCU CATALIN, clasa a VI-a A, Diploma de participare la Concursul International "Sarbatori si traditii de iarna in Europa"
    Eleva BURCEA MADALINA IRINA, clasa a VII-a B, PREMIUL I la concursul International "Sarbatori si traditii de iarna in Europa".
 
1. Eleva CÎRSTEA ROXANA, clasa a VI-a A, a obținut: Diplomă de merit și Premiul II la Concursul Național "Crăciunul - Miracol și culoare"ediția a IV-a
2. Eleva RĂCEALĂ ALEXANDRA, clasa a VII-a A, a obținut Premiul I la Concursul Național "Inimă de copil - drepturile mele în imagini"
    
3. Elevele VOINEA DENISA, PIRCAN ANA MARIA, clasa a VIII-a A, PARASCHIV LOREDANA,clasa a VII-a B, au obținut Premiul I; Premiul III; Premiul II la Concursul Internațional "Crăciunul în Europa". Iar elevele SPIRIDON LIA, DIMA ANDREEA, clasa a VIII-a B, DOBRE ANDREEA, SANDU DENISA, CLASA a VII-a B, au obținut Diploma de merit în cadrul parteneriatului județean "Armonie și culoare"